İpek Halı Yıkama

 

İpek Halı Yıkama ilmik ilmik dile gelen ipliklerle düğüm düğüm sanatla işlenen İpek halıların yıkanma işinde uzman olan

Gaziantep Peri Halı Yıkama  personeli sizlere bu anlamda gayet itinalı ve güzel çözümler sunmaktadır.

İpek halılar dünyaca ünlü fakat çok zahmetli dokunan en değerli halı türlerindendir.

Dolayısıyla bu tür halıların yıkanması da temizliği de aşırı önem arz etmektedir, Peri Halı Yıkama Fabrikası olarak yüzlerce ipek halının yıkanmasında büyük bir rol üstlendik.

İpek halıların yıkanmasındaki en büyük sorun ise yıkama esnasında renklerin birbirine karıştırılmasıdır.

Bu tür halıların yıkanması mutlak suretle tek tek yapılmalıdır, İpek halı yıkamada kaba kir ve tozdan arındırılmış halılar ıslatılır ıslatılmaz hiç vakit kaybetmeden fırçalama işlemine geçilir.

Fırçalama işlemi sonrası yine hızlı ve seri bir şekilde gelberi dediğimiz Halı Yıkama makinesinde bulunan gelberi ile durulama yapılmalıdır.

Halı uzun tüylü ise halı şampuanının tüy dipleri hav aralarına kadar nüfuz etmesi için tek yönlü gelmeden önce ileri geri yaparak uygulanmalıdır.

Kullanılan şampuanın bu halıların niteliklerine uygun olması da gayet önemlidir.

Ayrıca bu halıların yıkanmasında halı şampuanı karışımlı suyun içine şampuan ile uyumlu aktif Klor atılması parlaklık ve hijyen açısından gayet etkilidir.

Yıkama sonrası hiç vakit kaybetmeden yıkanan ipek halılar halı sıkma makinasında halı sıkma işlemine alınmalıdır sıkma esnasında kullanılan boyanın atma ihtimalinden dolayı yine hızlı hareket edilmelidir.

Durulama işlemi bittikten sonra halılar askıya serilmelidir, İpek halıların yıkama işlemlerini yapan personellerin belirli bir tecrübeye sahip olması gerekmektedir.