Yün Halı Yıkama

 

Yün halı yıkama yün halıların boyası ve dokusu sebebiyle yıkanma süreci zahmetli ve uzmanlık gerektiren bir içliği bulunmaktadır.

Peri yün halı yıkama olarak uzman ekibimiz ve gerekli donanım ve ekipmanlarımızla ve şampuanları mızla yün halı yıkama konusunda siz değerli müşterilerimize çözümler sunmaktayız.

El dokuma yün halı yıkama esnasında en büyük sorun ise halıların renklerinden biriyle karışmasıdır el dokuma ve yün halı yıkama Mutlak surette tek tek ve hızlı bir şekilde yapılmalıdır.

El dokuma ve yün halı yıkamada kaba kir ve tozdan arındırılır, halı ıslatılır ıslatılmaz hiç vakit kaybetmeden fırçalama işlemi ne geçilmelidir.

Fırçalama işlemi sonrası yine Hızlı ve seri bir şekilde sıkma makinesine durulama yapılır, halı uzun tüylü ise halı şampuanı Dibine kadar nüfus etmelidir.

Makinadan önce ileri geri yaparak uygulama yapılmalıdır, kullanılan şampuanın bu halıların niteliklerine göre de uygun olması gerekmektedir.

Yün halılarda boya karışmasına karşı tek tek ve itina ile yıkanması gerekmektedir, Sıkma makinesinde durulama ve sıkma yapıldıktan sonra hiç vakit kaybetmeden yıkanan halı askılara asılarak kurulma işlemine alınmalıdır.

Yün Halı Yıkama

Yün Halı Yıkama